Ako obliecť dieťa v zime?

Zima je čarovné obdobie roka, ktoré prináša so sebou aj chladné teploty. Tie si vyžadujú obozretnosť najmä pri obliekaní našich detí. Obliekanie detí v zime sa môže zdať ako náročná úloha, ale nebojte sa! Základným pravidlom je dobre vrstviť, takto dieťatko zdolá prechádzky aj v mrazivých dňoch, a zároveň bude vyzerať rozkošne.

dieťa zima

Poďme si krok za krokom vysvetliť dilemu nejedného rodiča: „Ako vrstviť?“:

Aj keď je dôležité udržiavať deti v teple, nadmerné obliekanie môže viesť k prehriatiu a nepohodliu. Oblečenie vhodne vrstvite a zvážte teplotný rozdiel v interiéri a exteriéri, aby ste sa vyhli nadmernému poteniu. Začnite so základňou odvádzajúcou vlhkosť. Vyberte si mäkké termo tričko (najlepšie s dlhým rukávom). Táto vrstva prilieha na pokožku a udržuje dieťa v suchu tým, že absorbuje pot a vlhkosť.

Stredná vrstva je o izolácii. Flísový sveter, alebo páperová bunda tu robí zázraky. Hľadajte ľahké materiály, ktoré zachytávajú teplo bez pridávania objemu a umožňujú ľahký pohyb.

Táto vrstva je štítom proti vetru, dažďu a snehu. Investujte do odolnej bundy, ktorá je nepremokavá a odolné voči vetru. Tiež je vhodné pozerať na bundy, ktoré majú kapucne. Pri našich najmenších je dobré rozhliadnuť sa po kombinézach, alebo overaloch. Sú to praktické kúsky oblečenia, ktoré ocenia nielen rodičia, ale aj samotné detičky.

Nezabudnite na záverečné úpravy! Nepremokavé rukavice, príjemná čiapka zakrývajúca uši a teplé ponožky sú nevyhnutnosťou.

Vyhnite sa odevom vyrobeným z nepriedušných materiálov, ktoré zachytávajú vlhkosť, čo vedie k nepohodliu a potenciálnemu podráždeniu pokožky. Uprednostnite priedušné materiály ako merino vlna, alebo syntetické vlákna, ktoré odvádzajú vlhkosť. Vyhnite sa bavlne, pretože má tendenciu absorbovať vlhkosť a môže zanechať pocit vlhkosti a chladu.

Nezabudnite, že dieťa sa musí aj v oblečení pohybovať. Oblečenie, ktoré je príliš tesné, obmedzuje pohyb a môže obmedzovať krvný obeh, takže je pre telo ťažšie vytvárať teplo. Podobne príliš voľné oblečenie nemusí poskytovať dostatočnú izoláciu. Nie je dobré, ak vrstiev je veľa, alebo sú príliš hrubé. Vyberte si flexibilné, strečové materiály, ktoré nebudú obmedzovať pohyblivosť.

Pri bábätkách je dobré rozhodnúť sa pre správny fusak do kočiara. Viac o správnom výbere fusaka nájdete v našom predošlom článku Fusaky do chladného počasia.

Pokožku pred mrazom je potrebné chrániť ako u bábätka, tak u školáčika. Zhruba 15 minút pred odchodom do mrazivého počasia namastíme tváričku našich detí prípravkom, určeným na ochranu pred mrazom.

Zimné obliekanie pre deti je o nájdení rovnováhy medzi príjemným teplom a štýlovým pohodlím. S týmito tipmi bude vaše dieťa v teple a spokojné.

Pridaj komentár

Vaša e-mailová adresa nebude zverejnená. Vyžadované polia sú označené *

[]